• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Warto Zobaczyć:

 • Osada Słowiańska w Stobiernej

  Osada Słowiańska w Stobiernej:

  Osada Słowiańska w Stobiernej to miejsce, w którym przeniesiemy się w czasie prawie 1000 lat wstecz i poczujemy prawdziwie średniowieczną atmosferę. Zapoznamy się tu z dawnym rzemiosłem, zaobserwujemy jak żyli w tamtych czasach nasi przodkowie, jakich używali sprzętów, jak się ubierali, a także jakiej broni używali podczas najazdów wroga.

  Osada Słowiańska w Stobiernej

  Pełnowymiarowe Repliki Dinozaurów, Wieża Widokowa i Schronisko Młodzieżowe w Głobikowej:

  W Głobikowej na wzgórzu obejrzeć można pełnowymiarowe dinozaury a także zobaczyć okolice z wysokiej wieży widokowej. Często widać stąd Tatry. Znajduje się tutaj także Schronisko Młodzieżowe Rozdzielnia Wiatrów, plac zabaw oraz wiata gilowa.

  Osada Słowiańska w Stobiernej

  Muzeum Regionalne w Dębicy :

  Muzeum Regionalne w Dębicy posiada następujące działy: archeologiczny, etnograficzny, historyczny, sztuki i wojskowy. Oprócz tego prowadzi wystawy czasowe, tematycznie związane z terenami obecnych powiatów: dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego, lekcje muzealne oraz warsztaty dotyczące historii kultury i sztuki. Dysponuje także nowo utworzoną biblioteką regionalną oraz własną salką projekcyjną

 • Osada Słowiańska w Stobiernej

  Ekspozycja Historyczno-Dydaktyczna przy Górze Śmierci:

  W 2012 roku otwarta została rekonstrukcja niemieckiego obozu pracy przymusowej z okresu II Wojny Światowej w Pustkowie. Obóz Truppenübungsplatz Heidelager Pustków znajdował się w obrębie wielkiego poligonu SS Truppen-Übungsplatz Dębica, na którym testowano tzw. "broń odwetową" V-1 i V-2.

  Osada Słowiańska w Stobiernej

  Muzeum Lalek w Pilźnie:

  Muzeum Lalek w Pilźnie powstało z pasji zbierackiej i fascynacji lalkami. Świat lalek prezentowany poprzez wystawy w muzeum lalek jest niezwykły, barwny i tajemniczy.

  Osada Słowiańska w Stobiernej

  Stok narciarski w Stobiernej:

  Aby pojeździć na nartach, snowboardzie czy sankach mieszkańcy gminy Dębicy i okolic nie muszą daleko jeździć. 10 km od Dębicy znajduje się stok narciarski w Stobiernej. Stok narciarski w Stobiernej dysponuje długością od 300 do 500 m (30 talerzyków). W lecie natomiast można spróbować zjazdu na rowerach górskich.

 • Osada Słowiańska w Stobiernej

  Kompleks Basenów „Nemo” w Pustkowie:

  Oprócz głównego sześciotorowego basenu sportowo rekreacyjnego o długości 25 metrów Kompleks Basenów „Nemo” w Pustkowie-Osiedlu posiada mniejszy basen z torami do nauki pływania, liczne atrakcje wodne pełniące funkcję małego parku rozrywek wodnych. W budynku znajduje się jacuzzi, sale fitness i sauny wypoczynkowo – relaksacyjne. W pobliżu basenu znajduje się boisko do siatkówki plażowej oraz plażowej piłki nożnej. Na terenie znajduje się klub sportowy i kompleks boisk sportowych „Moje Boisko Orlik 2012”.

  Osada Słowiańska w Stobiernej

  Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie:

  Po cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem Matki Bożej zawadzkiej syna Achacego z rogu Ligęzów, postanowił on ufundować jako wotum nowy kościół w Zawadzie. Wybudowany on został w latach 1646-1656. W głównym ołtarzu znajduje się łaskami słynący obraz Najświętszej Marii Panny. Od grudnia 1986 roku nieprzerwanie przez 25 lat co miesiąc, w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywają się dróżki różańcowe.

  Osada Słowiańska w Stobiernej

  Pomnik Chrystusa Króla w Małej:

  Na najwyższym wzgórzu w miejscowości Mała stoi figura Chrystusa Króla. Cokół stanął w 1937 roku. Figurę została odlana z betonu. W czasie II wojny światowej została w niewielkim stopniu uszkodzona. Niemcy strzelali do figury Chrystusa jednak odstrzelili jedynie palec u ręki. Kilka razy do roku pod figurą odbywają się nabożeństwa z udziałem młodzieży. W okresie Wielkiego Postu odprawiana jest droga krzyżowa.